Топ новостей


РЕКЛАМАКалендарь

Як вибрати акустичну гітару?

Опубликовано: 15.12.2019

Акустична і класична гітара - чим відрізняються і яка краще?

Акустична гітара

Даний інструмент має сталеві струни, завдяки чому звук, який він видає, більш дзвінкий і багатий, ніж у класичної гітари. Її гриф більш вузький і довгий, крім того, він має більш зручний анкерний стрижень - це важливо, якщо вам знадобиться регулювати прогин грифа. Корпус цієї гітари більше, що значно впливає на звук. Зараз на акустична гітара ціна дуже гарна. Це більш сучасний інструмент, яким користується більша частина відомих гітаристів.

Класична гітара

Її також називають «іспанка», оскільки її конструкція максимально близька до класичної іспанської гітарі. Її гриф ширший, а грають на ній нейлоновими струнами, які набагато м'якше сталевих. Крім того, вона має більш вузький корпус - завдяки чому її звук стає більш глухим. На ній дуже легко грати різні перебори і фінгерстайл-патерни, однак стандартні «акордові» пісні на ній звучать глухувато і не так яскраво, як на акустичній гітарі.

Відповідь на це питання вкрай простий - яка більше до душі вам. Хоч серед цих гітар і є певна різниця в звуці, а також різниця в тому, які струни ставити, завжди вибирайте ту, на якій зручніше і комфортніше грати особисто вам. Якщо вам подобається глухуватий звук класичного інструменту, і ви дуже любите грати перебором - то беріть його. Якщо ж навпаки, вам важлива дзвінкість і яскравість звуку - то купуйте акустику. Конкретних рекомендацій тут немає, все залежить тільки від вас.

В першу чергу треба визначитися, в якому ціновому діапазоні вибирати свою гітару. Варто сказати про те, що в будь-якому з них є хороші інструменти, проте, звичайно, ніж гітара дорожче - тим вона якісніша. Оцініть свої ресурси і відкрийте гітарний каталог будь-якого музичного магазину.

Чи варто купувати дорогу гітару для навчання?

Однозначну відповідь - Так. Не існує ніяких гітар для навчання, рівно так само, як і немає принципу «спочатку пограти на поганий, а потім купити хорошу». Купуйте інструмент з розрахунком на те, що він прослужить вам дуже довго, і користуватися ви їм будете досить тривалий час. Дешеві гітари можуть не пройти цю перевірку - їм просто поведе гриф від неправильного зберігання і використання, і доведеться купувати щось нове. Тому купуйте тільки інструменти, що знаходяться хоча б в середньому ціновому діапазоні, тому що такі покупки ви не будете здійснювати часто.

Як визначити якість гітари?

Основний критерій, за яким визначається якість гітари - це його матеріал. Гарне, просушенное і старе дерево гарантовано буде тримати лад і звучати набагато краще, ніж нова гітара з конвеєра. Крім того, кожна порода дерева має свою ступінь жорсткості, яка також впливає на звук, то, як гітара лежить в руці, і як буде вести себе в стресових умовах - наприклад, після падіння, під час холоду або дощу. Це також відноситься до визначення якості гітари.

Країна виробника і бренд

Зрозуміло, звертати увагу варто також на країну. Де гітара була виготовлена. У пріоритеті, зрозуміло, Америка чи Японія - якщо мова йде про акустичні гітари, або ж Іспанія та Чехія - якщо ми говоримо про класичних інструментах.